מיסגור

מתוך קליקי, מיקרופדיה חופשית לאמנות הצילום.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מסגור

בכדי להבין את אפקט המסיגור ניתן לבחון את התמונות התלויות בסלון ביתנו ומוקפות במסגרת אותה בחרנו בעת קניית התמונה או לכל הפחות המסגרת אשר הגיעה עם התמונה.

כאשר אנו מצלמים נפתחת לפנינו האפשרות למסגר את התמונות שלנו ע"י אובייקטים ואלמנטים שונים אשר קיימים במקום בו אנו מצלמים את התמונה.

אגם פושקר

למשל בתמונה משמאל - אנו יכולים לראות את אגם פושקר הקדוש אשר נשקף מבעד לאחד מקירות הבניינים העתיקים אשר מקיפים את האגם - האובייקט אשר שאפנו לצלם הוא האגם והבניינים אשר מופיעים לצידו - במקרה זה בחרנו במסגור חלקי (כמפורט מטה)של התמונה - ניתן לראות שימוש באלמנט מעניין אשר חוסך שטחים מתים מיותרים ומוסיף עניין רב לתמונה.

דוגמה נוספת - במידה ונשקפת לעינינו דרך החלון ספינה יפה העוגנת בנמל - נוכל להפוך את אדן החלון למעשה למסגרת אשר מקיפה את התמונה הקיימת ובכך למעשה ליצור מסגרת טבעית אשר תקיף את האובייקט אותו רצינו בפועל לצלם.


מסגור מלא ומסגור חלקי

כאשר אנו בוחרים למסגר תמונה, איננו חייבים בהכרח לבצע מיסגור מלא של התמונה, אנו יכולים לחילופין לבצע מיסגור חלקי בלבד של התמונה, מיסגור אשר יוסיף עניין לתמונה ויבטל חלק מת של התמונה (נאמר ויש פיסת שמים רחבה מדי בתמונה אשר איננו מעונינים בה - נוכל לבצע מיסגור עליון של התמונה ובכך לבטל את השמים אשר גורעים מהתמונה).

חשוב!!!

  • יש לבחור מסגרות יצירתיות אשר יוסיפו נופך מעניין לתמונה.
  • המסגרת עוזרת לנו לבטל שטחים מתים בתמונה ולמעשה מסייעת בידינו להפוך את התמונה למעניינית יותר.
  • לאור האמור לעיל יש לבחור מסגרות מעניינות ככל האפשר.
  • כמו כל אלמנט בצילום יש להימנע משימוש יתר בשיטת המסגרת - אחרת האפקט ימאס ויראה מאולץ מדי.