קליקי:ברוכים הבאים

מתוך קליקי, מיקרופדיה חופשית לאמנות הצילום.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ברוכים הבאים לקליקי, אתר חופשי, שנכתב בשיתוף פעולה של משתמשי אתר זה. כל אחד, כולל את או אתה, יכולים לערוך כל מאמר באתר כבר עכשיו באמצעות לחיצה על כפתור ה-"עריכה" שמופיע בכל מאמר ומאמר בקליקי.


כל המאמרים שמוצאים לאור באתר זה, נמצאים תחת הרשיון הציבורי של גנו General Public License, כלומר, זכויות היוצרים נשארות של יוצרם, אך היוצרים מסכימים שהתוכן שתרמו תמיד יהיה ניתן להפצה ולשינוי על ידי כל החפץ בכך (באתר זה או במדיום אחר). אנו מקווים שתהנו לעשות שימוש ולתרום למשאב חופשי זה.

קריאה בקליקי

בקליקי כמה עשרות ערכים, שחלקם מוגדרים כקצרמרים (=מאמרים קצרים ודלים) וחלקם מכילים רק רשימה של הפניות ולא תוכן ממשי.

כדי להתחיל לקרוא, אפשר לגשת לעמוד הראשי ולבחור בנושא שמעניין אותך מתוך מפתח הנושאים. בעמוד הראשי מופיעים גם מאמרים מומלצים, על מנת שהידענים שבינינו יוכלו לקרוא להנאתם מאמרים שהגיעו לרמה גבוהה של תוכן ועריכה. כמובן שישנו גם מנוע חיפוש על מנת שיהיה אפשר למצוא ערכים ביתר קלות.

אם חיפשת דבר מה ולא מצאת, הוסף אותו לרשימת הערכים המבוקשים.

נסה גם לתת לנו פידבק חיובי או שלילי על ערכים שכתבנו. אין דבר יותר טוב מלקרוא שהערך שכתבת הוא טוב, וכמובן שגם ביקורת בונה יכולה לעזור. כדי להוסיף הערות על מאמרים, גש לדף השיחה שלהם. הקישור אליו מופיע בראש הדף, ואז לחץ על עריכה. יופיע בפניך חלון שיאפשר לך לערוך את דף השיחה ולהוסיף הערות כאלה ואחרות.

אם יש לך שאלות, תהיות, בקשות, טענות, מחמאות וכד' - אתה מוזמן לפנות אלינו במזנון.

גלישה מהנה!, תודה!

כתיבה לקליקי

קליקי צריך אותך! מאמרי קליקי נכתבים בהתנדבות על ידי כל מי שמעוניין להוסיף, לתרגם מויקיפדיה בשפה אחרת, או לשנות תוכן קיים. בזמן שאתם קוראים שורות אלו, אנשים אחרים עורכים ויוצרים מאמרים. אינכם צריכים רקע מיוחד כדי להשתתף. אתם עלולים לחשוב שהאיכות של קליקי תהיה ירודה כיוון שהיא פתוחה לכולם, אך יתכן, וכך גם מסתמן מויקיפדיות אחרות, כי דווקא הפתיחות והמידיות ביצירת מהדורות מורחבות ומתוקנות לכל מאמר, תהפוך הרבה מהמאמרים להיות מוצלחים, ולהשתפר כל הזמן, מכך שאנחנו מתקנים ובונים אחד על עבודתו של השני. אז הרגישו חופשיים לעבוד על כל מאמר שתרצו! אתם יכולים לערוך כל מאמר ישירות, או אם אתם מעדיפים לצרף מחשבות, שאלות או הערות על המאמר, תוכלו לגשת לדף השיחה של המאמר (לחצו על הלשונית 'שיחה' בראש העמוד). אינכם אף צריכים להרשם באתר בכדי לערוך מאמרים, אבל זה רעיון טוב לעשות זאת כיוון שהרשמות באתר מאפשרת גישה לאפשרויות רבות יותר שהוא מספק, ומקלה על התקשורת בינכם עם משתמשים אחרים.

בכדי לאפשר עבודה משותפת ופוריה, קהילית ויקיפדיה גיבשה מספר קווים מנחים. במיוחד, קליקי אינו פורום לויכוחים, כך שאנו מבקשים שדיונים בדפי השיחה יעסקו בשיפור המאמר ולא בנושאו.

משתתפים חדשים תמיד מתקבלים בברכה בקליקי, היו נועזים כשאתם עורכים מאמרים. עם זאת רצוי מאוד לקרוא את המדריכים החשובים לעריכה ולעיצוב כדי למנוע מכולנו עבודה מיותרת. חבל שטקסט שהשקעתם בו ישונה ואף ימחק וחבל על הזמן שבעריכת מאמרים חדשים. אנו מציעים כי תקראו מאמרים באתר, ותתוודעו לכתיבה חדשותית, שעיקרה בפשטות: "שימו את המידע החשוב קודם, ואז את כל השאר בסדר חשיבות יורד." באתר ישנם קליקרים מנוסים וידידותיים, שישמחו לעזור לכם ללמוד, ולענות לשאלותיכם. אם יש לכם שאלות גשו ל-מזנון ושאלו אותה שם.

מקווים מאוד מאוד שתהנו!

הרשמה לקליקי

ההרשמה לקליקי היא תהליך פשוט מאוד, והיא תאפשר לך לשפר את השימוש שלך בקליקי, להגדיר הגדרות אישיות, לחתום בשמך על שינויים שערכת, ועוד. ההרשמה גם מסייעת לשמור על פרטיותך, כיון שכתובת ה-IP ממנה פועל משתמש רשום אינה נחשפת למשתמשים האחרים.

ועוד, ההרשמה לקליקי היא פשוטה ואינה דורשת ממך למסור פרטים שאינם נחוצים. לחץ כאן על מנת להרשם.

דפים שיעזרו לכם להתוודע אל האתר:

  • אודות קליקי - מידע כללי על אתר זה - מטרות, שיטות ועוד.
  • דף העזרה - איך לכתוב, לערוך ולהתחיל מאמרים, ונושאים טכניים רבים אחרים...
  • שאלות ותשובות - שאלות ותשובות נפוצות על ויקיפדיה שיעזרו לחדד את הבנתך.
  • המזנון - מקום מפגש בו ניתן לשאול שאלות כלליות, ובתקווה גם לקבל תשובות.
  • למי שרוצה לקפוץ למים בלי הרבה הכנה (לא מומלץ) יכול לקרוא או להעזר במדריך הטכני לעריכת דפים ולהתחיל להוסיף ערכים חדשים או לערכים קיימים. בשביל זה אנחנו פה.