קנון או ניקון

מתוך קליקי, מיקרופדיה חופשית לאמנות הצילום.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

"כמה שירים אפשר כבר לכתוב על אמריקה?" שאל המשורר בעודו כותב עוד אחד.

קנון וניקון הן שתי החברות המפורסמות כיום בשוק הצרכנים וגם בשווקים שדורשים יותר שכלולי הייטק של אוטו-פוקוס מהיר ושאר טריקים הדרושים לצלמים המתמקדים לדוגמא בצילום ספורט. השוק לא היה תמיד "שלהן" - מותגים רבים ששלטו פעם בשוק החובבים והמקצוענים כאחד ירדו לנתחי שוק קטנים יותר או עברו לפלחי שוק אחרים לגמרי. חברות אחרות כגון מינולטה ואולימפוס שומרות יפה על נתח שוק משלהן, ענקי עבר כמו פנטקס ולייקה מוציאים מדי פעם דגמים חדשים ולאחרונה גם בשוק הדיגיטאלי הצעיר, ומעריצים ותיקים מאושרים לגלות לפתע שהציוד האופטי הוותיק שלהם תואם גם לטכנולוגיות הדיגיטליות הכי חדישות.

אז לשאלה "מה לבחור?" ניגש כל אחד אחרת. יש סט ארוך של שיקולים. בחירה ביצרן היא הצמדות לתוצרתו מהיום והלאה כיוון שאין תאימות בין העצמיות לגופים ולמבזקים בין היצרנים השונים (מלבד יצרני כמו סיגמא, טמרון, טוקינה ואחרות שמייצרות עצמיות לגופים שונים, אבל גם אז, עצמית שנקנתה עם ביונט של קנון לא תתאים לניקון וכדומה)

השיקולים בעת קניה צריכים להיות:

  • מחירים וזמינות של היצרן, בפרט בארץ (אם יש יבואן רשמי).
  • מחירי שוק יד שניה אם זו ההחלטה התקציבית.
  • ציוד קיים שמיש שיתאים או לא למערכת החדשה.
  • איכות השירות של היבואן.
  • איכויות טכניות ספיציפיות הדרושות לצלם.

ועוד הרבה שיקולים.

אם תכנס לחדר עם קנוניסטים וניקוניסטים (סתם דוגמא) ותזרוק פצצה שכזאת, תקבל מיד מטר של: - "השירות בארץ יותר טוב בניקון". - "האוטופוקוס של קנון יותר מהיר ויותר רגיש". - "המדאור של ניקון יותר מדויק". - "מייצב עצמית בקנון יותר זול". - "ניקון יותר מקצועי". - "על קנון יש יותר מאמרים וניתוחים באינטרנט".

וכך הלאה פרטים, שרבים מהם אולי נכונים, אבל סדר העדיפויות שלך שונה משל אחרים. העצה שאני אישית נותן לאנשים - הסתכלו מסביב אצל החברים שאיתם אתם צילום בחבורה, באיזה ציוד הם משתמשים? למי יש את ה"צעצועים" הכי מעניינים ומוכן להשאיל אותם? סביר להניח שתתחילו מגוף ועצמית או שתיים, תתנסו בציוד של חברים שמשתמשים באותו הביונט, וכך תוכלו להחליט מה יהיו (ואם בכלל תצטרכו) רכישות נוספות.


--SeeFood 13:48, 13 נוב' 2004 (IST)ערך זה הינו קצרמר.  אתם מוזמנים לתרום לקליקי ולערוך אותו.