שיחת קליקי:זכויות יוצרים

מתוך קליקי, מיקרופדיה חופשית לאמנות הצילום.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

לשון החוק

עירא,
דילמה עלתה פה. האם מותר שימוש בחומרים מתוך אתרים אחרים? אתרים שלא מצויין בהם שחל איסור להעתיקן וכמובן, בציון המקור.
מה בנוגע לשימוש בתמונות ציוד המפורסמות באתר היצרן? (לא מתייחס לאתרי ביקורות כרגע - כי זה כבר באמת מחוץ לתחום)

האם אתה זוכר או האם אתה זוכר את הלינק לחוק זכויות היוצרים? זכור לי סעיף אותו הרבה לציין טרול מסויים בנוגע לשימוש ביצירות מוגנות עבור מטרות חינוכיות/לימודיות (ולא, אני לא מתכוון להתחיל לפרסם פה תמונות של אנשים עם קוים וקישקושים - מתייחס לשתי השאלות הקודמות)

Uri ba 21:05, 12 יוני 2006 (IDT)
אני לא מכיר את הלשון המפורשת של החוק, אבל אני די משוכנע שלא כדאי לקחת צ'אנסים. אלא אם אתה הצלם של התמונה שאתה מעלה, הדבר הנכון הוא ליצור קשר עם בעל הזכויות ולקבל אישור. אם לא ניתן למצוא את בעל הזכויות, אז עדיף להחמיר ופשוט לחפש מקור חלופי לתמונה מתאימה אחרת. Boren 21:15, 12 יוני 2006 (IDT)


רשיון האתר

מה אומרים התורמים? אני לא זוכר איפה הזכרתי את זה בעבר, אבל מגרד לי לעבור מGPL (שאיננו מתאים להרבה מלבד קוד תוכנה) לCC כלשהוא. נשאלת השאלה אם CC-SA או CC-NC-SA. יש למישהו דעות או התנגדויות? --עירא אברמוב 13:18, 21 באפריל 2009 (UTC)

לי אין התנגדות. מבחינת רוח הרישיון, ברור ש־CC-SA קרוב יותר ל־GPL. כמו כן, מכיוון שאין לנו כוונת רווח בתרומה לכאן (אני מניח), המעבר לרישיון CC-NC-SA רק יסרבל את העבודה למי שירצה לעשות בה שימוש מסחרי.
במחשבה שניה, המעבר לרישיון שאינו מתיר שימוש מסחרי יהפוך את קליקי לבמה גם לכותבים מקצועיים, וייתאפשר להם לתרום תוכן לקליקי תוך שמירת הזכויות לעצמם למקרה שמישהו כן ירצה לעשות שימוש מסחרי. אם כן, אני בעד CC-NC-SA, ולו רק בגלל הגדלת הפוטנציאל לעוד תוכן. Yxejamir 11:49, 22 באפריל 2009 (UTC)
לקריאה נוספת: החלפת רישיון ויקימדיה, השוואת רישיונות מאתר ויקימדיה, עבודה של ליאור קפלן בנושא. אני מודה שעדיין לא קראתי אף אחד מאלה. Yxejamir 09:30, 25 במאי 2009 (UTC)
כיון שעברו אי-אילו חודשים ולא התקבלה תשובה ברורה לכאן או לכאן, אני נוטה לכיוון של CC-SA. גם בשם העובדה שזהו הרשיון שתואם יותר לGPL, וגם בגלל שזהו הרשיון החדש של הויקיפדיה. אמנם אין כאן "מעבר חלק" כמו שמתיר הGFDL החדש, אבל אנחנו מדברים פה על אתר קטן... :-) --עירא אברמוב 09:43, 25 במאי 2009 (UTC)